O mně

Nosíme děti lektor poradce Marika JančarováI přes to, že se to na první pohled na mně nemusí zdát, cesta k vědomému pohledu na život nebyla vůbec lehká.

Stejně jako spousta dalších maminek, jsem i já před pár lety se slzami v očích řešila pocit selhání jakožto ženy, manželky a matky, protože vše nebylo tak perfektní a dokonalé, jak jsem dříve vysnila. Časem jsem se naučila důvěřovat svým instinktům, které každá máma správné, jen je vlivem společnosti potlačuje.

K zvědomění a nadhledu jsem dospěla až přes velmi náročné, mnohokrát zdrcující a vyčerpávající situace. Dnes vše, co mně potkalo a potkává, vnímám jako dar. Velmi si vážím každé zkušenosti a ve všem hledám souvislosti a mysl. Jsem z celého srdce vděčná, že přínos těchto poznání má pozitivní dopad nejen na mně a mou rodinu, ale i na široké okolí. 

Jsem ženou a zároveň maminkou třech malých dětí, která za posledních více než jedenáct let získala nepřeberné množství rodičovských zkušeností a rozšířila si, převážně díky dětem, své obzory v nejrůznějších tématech.

V roce 2013, kdy jsem dostala odvahu hledat jehlu v kupce sena (rozumějte stejně naladěné lidi), jsem založila komunitní skupinu na Facebooku Nosíme děti. Netrvalo to dlouho a skupina se začala "rozrůstat". Dnes čítá na více než 80 tisíc členů a je největší nosící komunitou na světě. Díky skupině jsem mimo jiné poznala mnoho opravdových přátel a skvělých lidí. 

Skupinu Nosíme děti tak ne jen já, ale i tisíce dalších lidí vnímám jako spouštěče a šířitele osvěty kontaktního rodičovství v ČR. V době, kdy jsem skupinu zakládala, jsem se cítila sama, protože nošení a kojení se tenkrát nijak zvlášť nepodporovalo a já neměla oporu ani v nejbližší rodi.

Ve skupině se brzy ukázalo, že ve stejné situaci nejsem jen já a právě díky tomu, že v ní členové nacházeli dostatek podpory, rostla. Povědomí o kontaktní výchově je díky tomu dnes úplně jinde a kontaktní rodičovství i vědomý přístup k životu, je brán jako něco běžného a normálního. Cítím obrovský vděk za to, že jsem u tohoto přerodu mohla být. 

Touha po pomoci lidem a zároveň být prospěšná svému okolí je důvodem, proč nedokážu jen tak sedět na zadku. V posledních letech jsem při ruce zejména maminkám, kterým pomáhám například s problémy na počátku kojení, učím je vázat miminka do šátku nebo nosítka a jsem jim třeba i po náročném porodu cennou psychickou oporou. 

Mám velkou radost, že jsem si našla svou vlastní a jedinečnou cestu, jak záměru pomáhat lidem, dosáhnout. Propojila jsem svůj rodinný, profesní i osobní život. Vše co teď v posledních letech dělám, mě velmi baví a nabíjí. 

Cílem mé práce, nejen při návštěvě rodiny, je vytvořit pocit bezpečí, zorientovat se a podpořit klienty v nově vzniklé situaci. Tím, že se umím velmi dobře vcítit do pocitů, které klienti prožívají, pomůžu najít/posílit pocity jistoty a klidu, podpořím v rodičích jejich mateřské kompetence a navedu je i ubezpečím o jejich rodičovských instinktech. 

Velmi si zakládám na své diskrétnosti a můžete se spolehnout že vše, co si řekneme, zůstane jen mezi námi. 

Ke všem přistupuji bez rozdílů a s maximální trpělivostí, pečlivostí, vstřícností a pozitivním pohledem na svět.

Věřím, že vše co se nám děje, má svůj dobrý důvod. A věřím také, že prožít život s pocity štěstí, vděku a pokory, můžeme všichni. Záleží jen na nás, zda se k takové změně rozhodneme.

Můžu vám pomoci řešit nejrůznější situace, či vám být jen nablízku a oporou.

Marika

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení