O mně

Nosíme děti lektor poradce Marika JančarováI přes to, že se to na první pohled na mně nemusí zdát, cesta k vědomému pohledu na život nebyla vůbec lehká.

Stejně jako spousta dalších maminek, jsem i já před pár lety se slzami v očích řešila pocit selhání jakožto ženy, manželky a matky, protože vše nebylo tak perfektní a dokonalé, jak jsem dříve vysnila. Časem jsem se naučila důvěřovat svým instinktům, které každá máma správné, jen je vlivem společnosti potlačuje.

K zvědomění a nadhledu jsem dospěla až přes velmi náročné, mnohokrát zdrcující a vyčerpávající situace. Dnes vše, co mně potkalo a potkává, vnímám jako dar. Velmi si vážím každé zkušenosti a ve všem hledám souvislosti a mysl. Jsem z celého srdce vděčná, že přínos těchto poznání má pozitivní dopad nejen na mně a mou rodinu, ale i na široké okolí. 

Jsem ženou a zároveň maminkou třech malých dětí, která za posledních více než jedenáct let získala nepřeberné množství rodičovských zkušeností a rozšířila si, převážně díky dětem, své obzory v nejrůznějších tématech.

V roce 2013, kdy jsem dostala odvahu hledat jehlu v kupce sena (rozumějte stejně naladěné lidi), jsem založila komunitní skupinu na Facebooku Nosíme děti. Netrvalo to dlouho a skupina se začala "rozrůstat". Dnes čítá na více než 80 tisíc členů a je největší nosící komunitou na světě. Díky skupině jsem mimo jiné poznala mnoho opravdových přátel a skvělých lidí. 

Skupinu Nosíme děti tak ne jen já, ale i tisíce dalších lidí vnímám jako spouštěče a šířitele osvěty kontaktního rodičovství v ČR. V době, kdy jsem skupinu zakládala, jsem se cítila sama, protože nošení a kojení se tenkrát nijak zvlášť nepodporovalo a já neměla oporu ani v nejbližší rodi.

Ve skupině se brzy ukázalo, že ve stejné situaci nejsem jen já a právě díky tomu, že v ní členové nacházeli dostatek podpory, rostla. Povědomí o kontaktní výchově je díky tomu dnes úplně jinde a kontaktní rodičovství i vědomý přístup k životu, je brán jako něco běžného a normálního. Cítím obrovský vděk za to, že jsem u tohoto přerodu mohla být. 

Touha po pomoci lidem a zároveň být prospěšná svému okolí je důvodem, proč nedokážu jen tak sedět na zadku. V posledních letech jsem při ruce zejména maminkám, kterým pomáhám například s problémy na počátku kojení, učím je vázat miminka do šátku nebo nosítka a jsem jim třeba i po náročném porodu cennou psychickou oporou. 

Mám velkou radost, že jsem si našla svou vlastní a jedinečnou cestu, jak záměru pomáhat lidem, dosáhnout. Propojila jsem svůj rodinný, profesní i osobní život. Vše co teď v posledních letech dělám, mě velmi baví a nabíjí. 

Cílem mé práce, nejen při návštěvě rodiny, je vytvořit pocit bezpečí, zorientovat se a podpořit klienty v nově vzniklé situaci. Tím, že se umím velmi dobře vcítit do pocitů, které klienti prožívají, pomůžu najít/posílit pocity jistoty a klidu, podpořím v rodičích jejich mateřské kompetence a navedu je i ubezpečím o jejich rodičovských instinktech. 

Velmi si zakládám na své diskrétnosti a můžete se spolehnout že vše, co si řekneme, zůstane jen mezi námi. 

Ke všem přistupuji bez rozdílů a s maximální trpělivostí, pečlivostí, vstřícností a pozitivním pohledem na svět.

Věřím, že vše co se nám děje, má svůj dobrý důvod. A věřím také, že prožít život s pocity štěstí, vděku a pokory, můžeme všichni. Záleží jen na nás, zda se k takové změně rozhodneme.

Můžu vám pomoci řešit nejrůznější situace, či vám být jen nablízku a oporou.

Marika

Zpět do obchodu